Promocja projektów

Twój projekt znalazł się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w puszczykowskim budżecie obywatelskim? Gratulujemy, ale to jeszcze nie koniec. To czy projekt zostanie zrealizowany zależy od głosowania mieszkańców. 

Warto wykorzystać okazję i w trakcie głosowania zadbać o to, aby mieszkańcy dowiedzieli się o Twoim pomyśle. a nikt nie przedstawi go lepiej niż Ty. Dzięki temu zwiększysz szanse swojego projektu na to, że zostanie wybrany do realizacji.

Zachęcamy do promocji pomysłu! Dzięki Tobie wiele osób dowie się o możliwości decydowania o wydatkach z budżetu miasta.

Poniżej opisaliśmy kilka sposobów, które możesz wykorzystać.

Skorzystaj z gotowych materiałów

Projekty graficzne do samodzielnego uzupełnienia i wydruku druku lub do zamieszczenia w internecie np. w mediach społecznościowych (facebook, twitter, instagram). Informacje o swoim projekcie możesz nanieść na szablonie za pomocą nieodpłatnych programów graficznych, które znajdziesz w internecie np. Canva https://www.canva.com/pl_pl/(otwiera się w nowej karcie)

• plakat do uzupełnienia i wydruku

• grafika do internetu np. mediów społecznościowych tj. instagram, twitter, facebook.

Przygotuj projekty samodzielnie

Materiały promocyjne możesz też zaprojektować samodzielnie. 

Warto, aby na plakacie znalazły się takie informacje jak:

• informacja czy to projekt miejski czy zielony

• tytuł projektu i numer na liście do głosowania, aby łatwo było go odszukać,

• wskazanie, że chodzi o głosowanie w budżecie obywatelskim,

• termin głosowania, czyli do kiedy można zagłosować,

• adres strony internetowej, na której można zagłosować – www.pbo.puszczykowo.pl

Co zrobić z wydrukowanymi plakatami i ulotkami?

Rozeznaj jakie są punkty w Twojej okolicy, w których możesz promować swój pomysł: lokalny sklep lub kawiarnia. Zapytaj jakie są możliwości powieszenia plakatu lub zostawienia ulotek. Sprawdź, czy w okolicy odbywają się jakieś wydarzenia, w których mógłbyś / mogłabyś wziąć udział i promować swój projekt np. rozdając ulotki. Zapytaj o zgodę organizatorów tych wydarzeń.  

Pamiętaj, że plakaty możesz rozwieszać w wybranym miejscu wyłącznie po uzyskaniu zgody od właściciela lub zarządcy danego terenu.

Odradzamy wieszanie plakatów w miejscach do tego nieprzeznaczonych tj. na przystankach autobusowych, latarniach miejskich, znakach drogowych itd. 

 

Promuj swój projekt w internecie

Internet daje ogromne możliwości dotarcia z informacją do zainteresowanych mieszkańców. Możesz skorzystać z różnych opcji, jakie dają media społecznościowe takie jak facebook, instagram czy twitter.

Na facebooku możesz założyć profil dla swojego projektu, na którym możesz regularnie zamieszczać informacje o swoim projekcie i zachęty do głosowania. Możesz również publikować informacje o głosowaniu na różnych grupach np. skupiających ludzi z Twojej okolicy lub zainteresowanych danym tematem. Na facebooku i instagramie możesz zamieszczać relacje i zachęcać w nich do głosowania na Twój projekt.